Новости

Прилеп инфо

ВИДЕО: Кај пронајдената рачна бомба во Прилеп врие од пожарникари, полицајци, брза помош

Денеска околу 12:10 часот во прилепско кафуле во старата чаршија, била пронајдена експлозивна направа, рачна бомба, покрај летната тераса, пренесува Инфо Компас. 

На лице место веднаш пристигнааа и екипите на Територијалната противпожарна единица како и екипите на Итната медицинска помош.

Се уште не е познато како експлозивната направа се нашла таму. Во моментов се очекуваат екипите од  антитерористичка единица за да ја демонтираат експлозивната направа.

GOLD
To Top