Новости

Прилеп инфо

Во Прилeп синоќа отворен „Пивофест“

Со порака за добредојде на сите гости од земјава и странство и за добро расположение сите четири фестивалски вечери, синоќа во Прилеп е отворен 16 „Пивофест“.

Посакувајќи им добредојде на посетителите, од големата бина во центарот на градот, прилепскиот градоначалник Илија Јованоски посака сите гости да се чувствуваат убаво на годинашново фестивалско издание.

– Ви посакувам добредојде на најголемата културно-забавна манифестација во земјава. Чувствувајте се весело, вкусете добра скара и испијте ладно пиво и уживајте во нашето гостопримство. Сите фестивалски денови до недела да има добро расположение, порача Јованоски.

Првата фестивалска вечер посетителите ги забавуваа Дани, Тони Зен, Бени и Нон стоп, Кирил Џајковски до раните утрински часови.

 

GOLD
To Top