Новости

Прилеп инфо

Во прилепско се превртил трактор со дрва – возачот итно пренесен на скопските клиники

На 17.06.2019 околу 14.00 часот пријавено е дека меѓу с.Дебреште и с.Рилево, општина Долнени, С.О.(43) од с.Дебреште, управувајќи трактор натоварен со огревни дрва, изгубил контрола и се превртел.

Со возило на Итна медицинска помош тој бил пренесен во болницата во Прилеп, а потоа и во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Извршен е увид.

GOLD
To Top