Новости

Прилеп инфо

Две малолетни лица од Прилеп нападнале момче и му нанеле тешки повреди

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе известување против тројца малолетници(двајца на возраст од 16 години и еден 14 години) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,тешка телесна повреда“.

На 12.01.2019 во Прилеп пријавените физички го нападнале Д.П.(18) од Велес, при што му нанеле тешка телесна повреда.

GOLD
To Top