Новости

Прилеп инфо

Дедо силувал 5 – годишно девојче додека си играло на улица

Пет годишно девојче било полово нападнато вчера додека си играла на улица во Прилеп.

Според полицијата 23- годишна жена пријавила дека додека нејзината петгодишна ќерка си играла на улицата „Никола Карев“, С.Ч.(70) врз детето извршил полови дејствија.

По пријавата од страна на полициски службеници тој бил приведен и задржан во Полициската станица Прилеп за понатамошна постапка.

Евротип
Евротип
To Top