Новости

Прилеп инфо

Изгоре куќа во Прилеп – повредени нема

На 15.02.2019 година околу 00.30 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на улица „Андон Славејко“, во куќа сопственост на Б.К., настанал пожар.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп, а повредени лица нема. Увид ќе се врши во текот на денот.

GOLD
To Top