Новости

Прилеп инфо

Изгоре куќа во Прилеп поради неисчистен оџак

На 21.01.2018 година околу 15,30 часот било пријавено дека во Прилеп на ул.„Задарска“ во куќа сопственост на Д.В.(35), избувнал пожар, при што опожарена била целата куќа.

Причина за пожарот бил неисчистен оџак. Пожарот е изгаснат од Територијална противпожарна единица-Прилеп.

Увид на местото на настанот ќе се врши на 22.01.2018 година.

GOLD
To Top