Новости

Прилеп инфо

Изгоре куќа во с.Дабница – прилепско

На 02.10.2019 околу 13.30 часот во Полициската стаица Прилеп било пријавено дека во с.Дабница, прилепско, настанал пожар во куќа сопственост на В.А.(66) од Прилеп.

Во пожарот изгорела покуќнина и сточна храна. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп. Увид извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

GOLD
To Top