Новости

Прилеп инфо

Кај 34 – годишен маж од прилепско пронајдени пет најлонски ќеси со опојна материја

На 02.12.2019 околу 18.00 часот, на магистралниот пат Охрид – Кичево, во близина на охридското село Оровник, при преглед на патнички автомобил „опел корса“, со прилепски регистарски ознаки, управуван од Р.А.(34) од с.Житоше, општина Прилеп, пронајдени и одземени се пет најлонски ќеси со зеленкаста растителна опојна материја. Р.А. е приведен и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

GOLD
To Top