Новости

Прилеп инфо

Кражба на дрва во прилепско

Надворешната канцеларија за криминалистички Прилеп поднесе кривична пријава против Т.Т.(25) од село Црнилиште, прилепско за сторено кривично дело „кражба“.

На 15.09.2018 година во село Ропотово, на излезот кон село Пешталево, од страна на полициски службеници, било забележано паркирано товарно моторно возило „Застава 650“, сопственост на пријавениот, во кое биле пронајдени и одземени дабови дрва, без соодветна документација и обележување.

GOLD
To Top