Новости

Прилеп инфо

Кривична за прилепчанец кај кого била пронајдена марихуана

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Б.У.(35) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 06.08.2019 година околу 18,00 часот во Прилеп од полициски службеници при преглед над пријавениот и претрес во домот, била пронајдена и одземена марихуана.

Евротип
SNBROKER
To Top