Новости

Прилеп инфо

Кривична за прилепчанец кој физички нападнал три лица

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против М.Т.(58) поради   постоење на основи на сомнение за сторено кривично дело „Загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“. 

На 16.05.2018 година во село Горно Коњари, прилепско пријавениот, со дрвен стап, физички нападнал 30 годишно лице од Р.Албанија, по што, со нож, се обидел физички да нападне уште две лица.    

Евротип
Евротип
To Top