Новости

Прилеп инфо

Кривична за 18 – годишен прилепчанец кој со пиштол пукал кон сограѓанин

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Д.Б.(18) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,предизвикување општа опасност“.

На 17.07.2019 на ул.„Браќа Миладиновци“ во Прилеп, по претходна расправија, пријавениот со пиштол пукал кон Т.М., при што не му нанел повреди.

GOLD
To Top