Новости

Прилеп инфо

Кривична за 23 – годишен прилепчанец

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава  против  Х.Р.(23) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 04.02.2019 при извршен преглед на лица и возила од страна на полициски службеници, кај пријавениот била пронајдена и одземена марихуана.

Евротип
Евротип
To Top