Новости

Прилеп инфо

Кривична за 33 – годишен маж од Прилеп кај кој е пронајден тромадол

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Н.Е.(33) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „производство и пуштање во промет на штетни средства за лекување“.

На 06.08.2019 на автобуската станица во Прилеп полициски службеници извршиле преглед на пријавениот, при што пронашле и одзеле трамадол.

GOLD
To Top