Новости

Прилеп инфо

Кривична за 34 – годишен прилепчанец кај кој пронашле алат погоден за отворање на врати

СВР Охрид поднесе кривична пријава Д.К.(34) од Прилеп, за сторено кривично дело „изработување и набавување оружје и средства наменети за извршување на кривично дело“.

На 22.07.2019 година во 17,40 часот, во село Пештани,охридско од полициски службеници при извршен преглед на лица и патничко возило, кај пријавениот бил пронајден и одземен клуч, метален алат и други предмети за отварање на блиндор врати или брави.

GOLD
To Top