Новости

Прилеп инфо

Кривична пријава за прилепски дилер

Надворешната канцеларија за криминалистички Прилеп поднесе кривична пријава против А.В.(35) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 30.09.2018 во Прилеп полициски службеници извршиле преглед над А.С. пронашле и одзеле бупренорфин, кој претходно го набавила од пријавениот.

GOLD
To Top