Новости

Прилеп инфо

Кривична пријава за прилепчанка, продавала „Трамадол“ таблети

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против З.Р 50-годишна прилепчанка, поради производство и продажба на штетни лекови.

Како што информираат од МВР, на 20.07.2018 година, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавената во Прилеп и пронашле 281 лента со таблети „Трамадол“ од 50 милиграми.

GOLD
To Top