Новости

Прилеп инфо

Малолетник тешко повреден во Прилеп

На 27.08.2019 во 13.00 часот било пријавено дека на локалниот пат с.Обршани – с.Крушеани, кај месноста викана ,,Кај мостовите“’, 15-годишен малолетник кој управувал мотоцикл без регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот, при што се здобил со тешки телесни повреди.

На лицето му е укажана лекарска помош во Општата болница Прилеп.

GOLD
To Top