Новости

Прилеп инфо

Опожарено возило во Прилеп

На 29.09.2018 година околу 02.40 часот во Прилеп, на улица „11 Октомври“, било опожарено патничко возило „Цитроен Ц4“ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на А.Ц. од Прилеп.

Пожарот бил изгаснат од екипа на територијалната противпожарна единица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

GOLD
To Top