Новости

Прилеп инфо

Осумгодишно дете претепано од 11-годишно во Прилеп, таткото пријави во полиција

На 02.10.2019 во 22,00 часот во Полициската станица Прилеп, Б.Ф.(39) од Прилеп пријавил дека околу 16.00 часот на ул.„Димо Наредникот“ во Прилеп, по претходна вербална расправија, 11-годишен малолетник физички го нападнал неговиот осумгодишен син, нанесувајќи му повреда.

По ова, истото било пренесено во болницата во Прилеп. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

GOLD
To Top