Новости

Прилеп инфо

Полицијата поднесе кривична пријава против жител од прилепско

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Г.Т.(36) од село Ропотово, прилепско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување на службено лице во вршење на службено дејствие“.

На 13.10.2018 година во село Ропотово, пријавениот попречувал двајца полициски службеници при преземање на службени дејствија во врска со претходно пријавена поплака.

GOLD
To Top