Новости

Прилеп инфо

Прегазен прилепчанец со тешки повреди пренесен на скопските клиники

На 25.03.2019 околу 06.50 часот на улица „Марксова“ во Прилеп, патничко возило „Фолксфаген Венто“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Ж.Н.(48) од село Дреновци, прилепско, удрило во пешакот А.С.(44) од Прилеп.

Од ударот А.С. се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната помош во болницата во Прилеп бил префрлен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Изршен бил увид на местото.

GOLD
To Top