Новости

Прилеп инфо

Приведен прилепчанец кој алкохолизиран ги вознемирувал граѓаните

На 19 јули во 04.05 часот на булевар „Гоце Делчев” во Прилеп, полициски службеници го привеле лицето Х.Р.(36) од Прилеп поради тоа што под дејство на алкохол го нарушувал јавниот ред и мир и ги вознемирувал граѓаните.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

GOLD
To Top