Новости

Прилеп инфо

Приведен 26 – годишно момче во Прилеп поради марихуана

На 08.11.2019 во 16.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Прилеп на  ул.„Дебарца“ во Прилеп го привеле Џ.А.(26) од Прилеп, поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

GOLD
To Top