Новости

Прилеп инфо

Прилепчанец додека го чистел пиштолот се повредил пукајќи еден куршум

На 25.09.2019 во 14.40 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во с.Лажани, прилепско, М.А., додека го чистел пиштолот кој го поседувал со дозола, испукал еден куршум и се повредил на левата рака. Тој бил пренесен во болницата во Прилеп за укажување на лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

GOLD
To Top