Новости

Прилеп инфо

Прилепчанец извршил тешка кражба одземајќи златен накит и пари

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против П.Т.(25) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело тешка кражба“. 

Во периодот од 09.00 часот на 24.05.2019 до 20.50 часот на 26.05.2019, пријавениот со употреба на сила и подесен алат влегол во станот на Р.З.од Прилеп на ул.„11 – ти Октомври“ и одзел рачна торба во која имало пари и златен накит.    

Евротип
SNBROKER
To Top