Новости

Прилеп инфо

Прилепчанец паднал од мопед – се здобил со тешки повреди

На 10.03.2019 околу 14.30 часот на ул. „11-ти Октомври“во Прилеп, А.С.(44) од Прилеп, управувајќи мопед, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Од падот А.С. се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во болницата во Прилеп, каде му била укажана лекарска помош. Увид извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

GOLD
To Top