Новости

Прилеп инфо

Прилепчанец почина откако врз него падна возило кренато на дигалка

На 20.04.2018 година околу 18,40 часот во Прилеп на улица „Василе Павлоски Џгуре“ во сопствената гаража, М.Ќ., при изведување механичарски работи на патничко моторно возило “Голф“ со прилепски регистарски ознаки сопственост на друго лице, кое било кренато на дигалка, во еден момент истото паднало врз М.Ќ. и го потиснало. Во Градска болница Прилеп кај лицето била констатиранa смрт. Извршен е увид на местото на настанот.

Евротип
Евротип
To Top