Новости

Прилеп инфо

Прилепчанец сакајќи да избега со возилото удрил полицаец

Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против Џ.Ќ. (26) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење на работи на безбедноста“.

На 06.09.2017 година на ул. „Марксова“, откако полициски службеници му дале наредба да застане, Џ.Ќ. го стартувал возилото и со десната врата од возилото удрил еден од полициските службеници.

GOLD
To Top