Новости

Прилеп инфо

Прилепчанец со остар предмет повредил сограѓанин

На 15.07.2019 околу 15.10 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на улица „Питу Гули“, по вербална расправија, Н.Н.(36) со остaр предмет му нанел повреди на И.А.(31) од Прилеп. На И.А. му била укажана лекарска помош во болницата во Прилеп.

Се преземаат мерки зa расчистување на настанот.

GOLD
To Top