Новости

Прилеп инфо

При претрес кај прилепчанец пронајдена ловна пушка која ја поседувал без дозвола

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против С.Ј.(62) од с.Селце, прилепско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, продавање, набавување, посредување во трговија или вршење размена со огнено оружје, муниција или експлозивни материи“.

На 20.09.2019 во домот на пријавениот во с.Селце, полициски службеници извршиле претрес, при што пронашле и одзеле ловна пушка, за која не поседувал дозвола.

СН Брокер
To Top