Новости

Прилеп инфо

При претрес кај 23 – годишно момче во Прилеп пронајдена и одземена марихуана

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против В.З.(23) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 15.04.2018 година околу 03.30 часот во Прилеп, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.

GOLD
To Top