Новости

Прилеп инфо

При претрес кај 25 – годишно момче од Прилеп пронајдена марихуана

Надворешната канцеларија криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Н.Е.(25) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производствои пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и прекурзори“.

На 04.12.2018 година во Прилеп полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.

GOLD
To Top