Новости

Прилеп инфо

При претрес кај 40 – годишна прилепчанка пронајдена марихуана

Надворешната кацеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против С.Џ.(40) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производствои пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и прекурсори“.

На 25.09.2019 на ул.„Беровска“ во Прилеп, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавената, при што пронашле и одзеле марихуана.

Евротип
SNBROKER
To Top