Новости

Прилеп инфо

Синоќа запален автомобил на прилепчанец

Непознато лице ноќеска предизвикало пожар во автомобил „фолскваген поло“ на улицата „Трајко Тарцан“ во Прилеп, сопственост на М.И.К.

Автомобилот бил опожарен во делот на задната десна гума, дел од браникот, едното крило, дел од покривот, задната десна врата, петтата врата, тапацирот во внатрешниот дел и гепекот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

GOLD
To Top