Новости

Прилеп инфо

Сообраќајка на патот с.Ропотово-с.Лажани, 18-годишно момче им подлегна на повредите

На 22.06.2018 година околу 22,40 часот на патот с.Ропотово-с.Лажани се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило ,,Голф“ со битолски регистарски ознаки управувано од Е. Ј. (18) од с.Саждево-Крушево излетало од патот. Во незгодата со тешки телесни повреди  се здобиле возачот и сопатникот М. М. (16) од с.Саждево при што се префрлени во Градската општа болница во Прилеп, каде на 23.06.2018 година во 02.10 часот Е.Ј  починал . Увид на лице место извршила екипа од ПС-Прилеп.

GOLD
To Top