Новости

Прилеп инфо

Сообраќајна несреќа во Прилеп – повредено едно лице

На 14.09.2019 во 15.40 часот на ул.„Генерал Васко Карангелески“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген поло“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од И.К.(67) од Прилеп и велосипед управуван од П.Д.(76) од Прилеп. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил П.Д. и бил пренесен во Градската болница Прилеп за укажување лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

GOLD
To Top