Новости

Прилеп инфо

Сообраќајна несреќа во центарот на Прилеп

На 17.07.2017 година, околу 03,00 часот, во Прилеп на крстосницата од ул.„Кузман Јосифовски Питу“ и ул.„А.Слабејко“, на влез за катна гаража, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “БМВ“, управувано од В.Д.(40) од Прилеп и патничко моторно возило “Голф“, сопственост на МВР на РМ, а управувано од полицискиот службеник од с.Десово-Струмица.

Увид на лице место извршила екипа од Полициска станица Прилеп. За настанот е запознат Сектор за внатрешна контрола и професионални стандарди.

Евротип
Евротип
To Top