Новости

Прилеп инфо

Сообраќајна несреќа на патот с.Галичани – Кадино Село – повредени повеќе лица

На ден 03 декември во 20.00часот на патот с.Галичани – с.Кадино Село пред с.Галичани случена е сообраќајна незгода каде патничко возило марка “Волво” со прилепски ознаки управувано од Д.К(43) од Прилеп излетало од патот.

При незгодата со тешки телесни повреди се здобил совозачот С.А(41) од Прилеп ,а возачот и другиот патник Д.А(60) во возилото се здобиле со телесни повреди и сите три лица со возило на итна медицинска помош Прилеп се префрлени во Градска болница -Прилеп.

GOLD
To Top