Новости

Прилеп инфо

Сосед силувал 10 – годишно девојче во Прилеп

На 10.10.2018 година во 20.15 часот во Полициската станица Прилеп, 45-годишна жена од Прилеп пријавила дека истиот ден околу 20.00 часот нивниот сосед М.У. извршил полови дејствија врз нејзината 10-годишна внука. М.У. е приведен во полициска станица.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Евротип
Евротип
To Top