Новости

Прилеп инфо

Стиснал гас на Југото- Прилепчанец удрил полицаец

На 22.08.2019 околу 19.00 чаот на ул.,,Браќа Ламескимај“ во Прилеп, при обид на полициски службеници да легитимираат, едно лице кое било во патничко возило „Југо“,го стартувало возилото и со отворената врата удрил еден полициски службеник и му нанел повреда на десната рака.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

GOLD
To Top