Новости

Прилеп инфо

Страотна сообраќајка на патот Битола – Демир Хисар, сообраќајот во прекин

Утрово од 10,30 часот сообраќајот на регионалниот пат „Битола -Демир Хисар“ кај с.Лисолај е во прекин, соопшти АМСМ.

Прекинот на сообраќајот на двете коловозни ленти е поради случена сообраќајна незгода.

GOLD
To Top