Новости

Прилеп инфо

Тешка сообраќајна несреќа во Прилеп – автомобил се удрил во дрво – две деца повредени

На 30.04.2019 година околу 00.40 часот на улица „Кеј 9-ти Септември“ во Прилеп, Н.Б.(35) од Прилеп, управувајќи патничко возило „Сеат ибица“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во дрво.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобиле две деца- сопатници на возраст од две и четири години и биле пренесени во Општата болница Прилеп каде им била укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа екипа од Полициската станица Прилеп.

GOLD
To Top