Новости

Прилеп инфо

Тешка сообраќајна несреќа на патот Градско – Прилеп – едно лице тешко повредено

На 08.04.2019 околу 07 часот на патот Градско-Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „МАН“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Б.Ѓ.(53) од Скопје и автобус марка „Мерцедес“ со прилепски регистарски ознаки, управуван од Д.Ц.(58) од Крушево.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на товарното возило кој е пренесен во болницата во Кавадарци. Извршен е увид на местото на настанот.

GOLD
To Top