Новости

Прилеп инфо

Трагедија во Прилеп: Изгоре прилепчанка во голем пожар во својот дом

На 23.12.2018 година околу 20,00 часот во Прилеп на улица „Митко Цветановски“ во куќа сопственост на М.К.(82) избувнал пожар.

Пожарот е изгаснат од страна на Противпожарна екипа. Во куќата пронајдена е почината М.К., а смртта настапила најверојатно од задушување со чад. Извршен е увид на местото на настанот.

Евротип
SNBROKER
To Top