Новости

Прилеп инфо

Тракторист тешко повреден во прилепско

На 18.11.2019 во 10.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во атарот на с.Мало Коњари, прилепско, М.Д.(79) од с.Мало Коњари, паднал од трактор и се здобил со тешки телесни повреди. Тој бил пренесен во Градската општа болница Прилеп за укажување на лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

GOLD
To Top