Новости

Прилеп инфо

Тракторист удрил во велосипедист во прилепско

На 30.08.2019 во 02.00 часот било пријавено дека на 29.08.2019 околу 17.30 часот во с.Кривигаштани, прилепско, се случила сообраќајна незгода во која учесници биле велосипедистот М.Ц.(18) од с.Кривогаштани и трактор, сопственост на Ј.С..

Притоа, со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот и бил пренесен во болницата во Прилеп. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

GOLD
To Top