Новости

Прилеп инфо

ФОТО: Прилепчани освоија 2 милиони денари со уплата од 20 денари во Евротип

Овој викенд во Прилеп во спортската обложувалница „Евротип“ им донесе голема среќа на прилепчани.

Со само 20 денари, успеале да погодат дури 21 натпревар на конечен тип и погодија вкупен коефициент од 55,986! Тикетот е уплатен со Евротип клуб картичка и благодарение на ЕвроБонусот освоија додатни 880,000 денари за вкупни два милиони денари.

Последниот пар на ливчето бил Клуж-Сепси, а било одиграно на победа на домаќинот. Клуж на крајот славеше со 1-0, а на прилепчаните им донесе неверојатна добивка.

Типувај и ти во Евротип обложувалниците и освои големи награди.

GOLD
To Top