Новости

Прилеп инфо

ФОТО: Силно невреме го зафати Прилеп – градот под вода

Силно невреме го зафати Прилеп каде по кратко време градот е целосно под вода.

Отежнат е сообраќајот за возилата како и за пешаците.

За попладнево е најавено повторно големо невреме.

GOLD
To Top